SPECIÁLNÍ KOVOVÝROBA

Zakázková kovovýroba

Zakázková kovovýroba je hlavním výrobním programem firmy MALKOL CZO s.r.o.
KAPACITA VÝROBY - Vyrábíme konstrukce z profilového materiálu do hmotnosti 12 t, vyrábíme konstrukce z výpalků do hmotnosti 12 t...
Další informace »

Svařování MIG/MAG a TIG

Mezi naše technologie svařování patří obloukové svařování, svařování co2, svařování v ochranné atmosféře, svařování mig mag a svařování tig.

Pracoviště pro svařování je vybaveno nejmodernějšími invertorovými svařovacími agregáty MIG/MAG.

Svařování MIG/MAG a TIG - Svařování v ochranných atmosférách plynů - argon, korgon, CO2

Pro ruční svařování MIG/MAG v ochranné atmosféře jsou k dispozici digitalizované, mikroprocesorem řízené, invertorové svařovací zdroje KEMPI-PRO 4200 a WELDFORCE 4500. Pro metodu TIG invertorový svařovací zdroj ALA-IN 400.

Robotizované pracoviště pro sváření je technologicky vybaveno účelovými polohovacími stoly a svařovacím agregátem KEMPI - MASTER TIG AC/DC 2500 W, který je spojený s robotem FANUC ARC mate 120IB/10 L.

Jako ochranné plyny používáme argon, korgon a CO2.

Technické možnosti svařování MIG/MAG a TIG

MIG/MAG s agregátem

Svářecí poloautomaty jsou určené pro profesionální použití na sváření různých materiálů od tenkých plechů až do větších profilů, pro sváření uhlíkových ocelí, nerezu a při dodržení daných podmínek i hliníku.

Režimy sváření:
- nepřetržité sváření,
- pulsní sváření,
- bodové sváření

Svařované materiály: oceli konstrukční – uhlíkové, oceli korozivzdorné - austenitické

TIG - AC/DC s agregátem

Svařované materiály: oceli konstrukční – uhlíkové, oceli korozivzdorné – austenitické, Al slitiny

Naše specializace - typické svařečské práce

S moderními svařovacími metodami MIG MAG a TIG má Malkol CZO s.r.o. dlouholeté zkušenosti a naší svářeči si již po mnoho let drží v této specializaci vysokou profesionalitu. Metodu obloukového svařování tavící se elektrodou v ochranném plynu MIG/MAG  používáme zejména při sváření velkých ocelových konstrukcí a efektivně využíváme její výhody – možnosti svařování ve všech svařovacích polohách a menší deformace svařovaného materiálu.

Svařované materiály

Sváření trubek, sváření velkých ocelových konstrukcí, sváření konstrukčních ocelí P265GH až P460NL2, vysokopevnostních ocelí S690QL až S960QL, otěruvzdorných ocelí hardox 400, 450, 500.